etw
By - admin

Szybki kredyt to często drogi kredyt?

szybki kredytWydaje się, że jeśli chcemy coś ekspresowo, to zazwyczaj jest to zrobione albo za wysokie pieniądze, albo byle jak. Nigdy nie może być: dobrze, tanio i szybko. Zawsze tylko dwie z tych cech mogą iść ze sobą w parze.

Bank nie może udzielać kredytów „źle”, bo przecież zajmuje się tym od zawsze, poza tym na czym miałaby polegać zła usługa w tym przypadku? Z ich strony wszystko jest proste – otrzymują wniosek, zatwierdzają, wysyłają pieniądze / wypłacają gotówkę.

Czy zatem szybki kredyt to drogi kredyt?

Pozostaje kwestia szybkości i ceny. Jak na cenę kredytu wpływa fakt, że niektóre kredyty bankowe są do zaciągnięcia w 10 czy 15 minut, jak wskazują na to ich oferty?

https://online.neobank.pl/public/classic/?produktId=20

http://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyt-gotowkowy/

http://www.kasastefczyka.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/pozyczka-internetowa-obnizka-kasastefczyka

Gdy dobrze się przyjrzymy powyższym ofertom, wcale nie wygląda na to aby były jakoś niesamowicie drogie.

Dla przykładu przy kredycie 1500 zł na dwa lata, będziemy spłacać miesięczne raty w wysokości około 80 zł, a oprocentowanie całkowite wynosi około 12%

Czyli patrząc na to krytycznym okiem, wcale nie jest tak drogo jak niektórzy zapowiadają. Poza tym kredyt otrzymujemy od banku, a nie od firmy pożyczkowej, a zatem możemy liczyć na relatywnie tanią ofertę.

Co wpływa na cenę kredytu przez internet?

Często z samym kredytem internetowym, wiążą się dodatkowe kwestie i dodatkowe wydatki, takie jak choćby ubezpieczenie kredytu. Nie musimy wybierać tej usługi, ani innych usług dodatkowych. To obniża koszt kredytu w skali roku, a mówimy tu często o kilkuset złotych przy kredytach do 10 000 zł.

Taki szybki kredyt czy to przez internet czy też bezpośrednio w oddziale, może być dobrym rozwiązaniem, a to dlatego że bankom zależy na pozyskaniu dużej liczby klientów. Obecnie na rynku panuje ogromna konkurencja, więc banki starają się masowo obniżać ceny i tną koszty związane z kredytami.

Jeśli nie masz pewności

Jeśli nie jesteś w 100% pewien, można zerknąć na kalkulatory kredytowe w poszczególnych wnioskach o kredyt. Tam znajdziemy dokładne wyliczenia i koszty kredytu, a wtedy będzie nam łatwiej podjąć decyzję.

Your email address will not be published.
*
*