Porównywarka szybkich pożyczekW internecie roi się od porównywarek różnego rodzaju. Są porównywarki kredytów, pożyczek, banków, kart kredytowych i wszystkich innych produktów finansowych jakie tylko zna rynek.

Poniższa porównywarka wyszukuje szybkie pożyczki pozabankowe w zależności od wysokości pożyczki.

Jednak czy warto korzystać z tego rodzaju porównywarek?

Zastanawiasz się czy warto korzystać z porównywarek? Sprawdźmy plusy i minusy tego typu stron, programów i skryptów.

Każda porównywarka szybkich pożyczek pokazuje inne wyniki

Zazwyczaj jest  tak, że gdy sprawdzamy w jednej porównywarce, dostajemy wynik z pierwszą piątką najlepszych zdaniem portalu pożyczek.

Jednak Gdy sprawdzimy w innej porównywarce, za chwile okazuje się, że nie tylko pierwsze miejsce ma inna firma pożyczkowa, ale pierwsza piątka rożni się kompletnie od tej, którą widzieliśmy w poprzedniej porównywarce.

Powód jest prosty. Te porównywarki są tworzone przez ludzi lub systemy, które biorą pod uwagę „pewne” wytyczne co do pożyczek. Te wytyczne mogą się od siebie znacznie różnić, dlatego też ostateczne wyniki są różne.

Porównywarka nie jest dostosowana do moich wymagań

Zazwyczaj porównywarka szybkich pożyczek, nie pokazuje nam takich ofert, które dotyczą bezpośrednio nas. Są to ogólne oferty, jak np. „najlepsze pożyczki do 1000 zł”, albo „najlepsze pożyczki na dowód”. Jednak nas interesują szczegółowe wytyczne. Każdy chce otrzymać pożyczkę odpowiednią dla siebie pod względem:

  • – czasu zaciągania pożyczki,
  • – kwoty pożyczki,
  • – oprocentowania,
  • – marży,
  • – wysokości raty,
  • – i innych wytycznych co do pożyczki.

Nie ma uniwersalnego narzędzia, które by to wszystko zliczało i na bieżąco monitorowało pożyczki, a na koniec dawało nam idealne wyniki dostosowane do naszych wymagań.

Czy warto korzystać z narzędzia jakim jest porównywarka szybkich pożyczek?

Warto korzystać z nich pośrednio. Jeśli chcemy mieć pewność, że otrzymujemy najlepszą ofertę, warto zrobić następujący zabieg.

  • 1. Sprawdzamy kilka porównywarek (minimum 3)
  • 2. Wyliczamy (najlepiej na kartce lub w programie excel) która jest wymieniana najczęściej.
  • 3. Wśród najczęściej wymienianych wybieramy tę, która będzie najlepiej dostosowana do naszych wymagań.

Ot i cała procedura, która da nam pewność, że trafiamy na odpowiednią dla nas ofertę.

Pamiętaj, że każda porównywarka szybkich pożyczek, pokazuje jedynie uogólnione wyniki. Dopiero Twoje własne kalkulacje pozwolą Ci na optymalny wybór.

Your email address will not be published.
*
*