etw

oprocentowanie kredytów gotówkowychSzybkie kredyty mogą początkowo odstraszać wysokim oprocentowaniem, jednak gdy się dobrze przyjrzymy, wcale nie musi być ono tak wysokie.

Czym są szybkie kredyty?

Na początek warto ustalić czym są szybkie kredyty, a czym na pewno nie są. Po pierwsze, nie chodzi teraz o oferty firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek bez BIK. Pożyczki, a kredyty to dwie różne sprawy i zarówno jedna jak i druga ma plusy i minusy.

Kredyt może być udzielany jedynie przez bank. To jedyna instytucja, która udziela kredytów w myśl pojęcia „kredytu”.

A więc jakie oprocentowanie mają szybkie kredyty?

Z oprocentowaniem takich kredytów gotówkowych jest różnie i zależy ono od kilku czynników. Jednym z nich jest między innymi czas zaciągania takiego kredytu gotówkowego. Im dłuższy okres zaciągania kredytu gotówkowego, tym oprocentowanie będzie wyższe, natomiast im krótszy, automatycznie niższe. Koszty kredytu mogą się znacznie różnić.

Co jeszcze wpływa na wysokość oprocentowania kredytów gotówkowych? Kolejna sprawa to fakt bycia klientem danego banku. Klient banku zazwyczaj ma nieco lepsze warunki. Te pół procenta marży mniej, może dawać znaczne oszczędności w skali kilku miesięcy czy lat.

Oprocentowanie to nie wszystko

Do oprocentowania należy doliczyć jeszcze marżę, ubezpieczenie i ewentualne koszty dodatkowe, takie jak prowizja za udzielenie kredytu (coraz rzadziej stosowane).

To właśnie wysokość raty i okres kredytowania, powinien być dla nas kwestią decydującą. I tak dla przykładu: zaciągając 3000 zł w jednym banku na 24 miesiące, będziemy spłacać około 150 zł miesięcznie, a w innym 200 zł. Warto sprawdzić ofertę w kilku bankach, a na koniec podjąć własną decyzję.

Czy warto zaciągać szybkie kredyty?

Owszem. Kredyty bankowe to najkorzystniejsza forma pożyczania pieniędzy. Obecnie w porównaniu do firm pozabankowych, banki mogą mieć nawet o połowę tańszą ofertę.

Jednak pamiętaj, że banki sprawdzają BIK, dlatego jeśli widniejesz na liście BIK, możesz nie otrzymać kredytu gotówkowego.

Your email address will not be published.
*
*